Ромео і Джульєтта (Шекспірименти)
12+

на музику П.І.Чайковського, Г.Ф.Генделя та доби Ренесансу
балет на 2 дії

1:05
40 хв + 25 хв
1 антракт
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
сценографія
заслужений діяч мистецтв України
художниця з костюмів
асистент хореографа
заслужений артист України
асистент хореографа
художниця зі світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

На вечірці-«квартирнику» декілька дівчат та хлопців одягають театральні маски, вживаються у ролі та бавляться грою у «Ромео та Джульєтту». Хазяї квартири - сестра з братом. У неї роман з хлопцем, а у брата закоханий друг її хлопця - й сподівається на взаємність.

Спочатку всім трохи лячно, ніби з передчуття трагічного фіналу, але дедалі атмосфера веселішає аж до ейфорії, проте сюжет невпинно розгортається за суворими законами першоджерела. Тож, четверо дуже симпатичних друзів - Джульєтта, Тібальт, Ромео та Меркуціо - вб'ють одне одного попри те, що в жодному випадку не хотіли б цього робити. Чи не вплинули на це обрані ними маски?
Відрізнити, де люди володіють масками, а де навпаки, допомагає музика. Коли чуєте старовину - персонажі сильніші за свою долю. Коли симфонічну музику Чайковського - верх бере лиха доля, як майже завжди у цього композитора.

А ще - це стисла історія театру від Шекспіра й донині. Театр масок, бій на шпагах, натяк на комедію del arte, театр тіней, поєднання (як у шекспірівські часи) сценічних танців з віршованим текстом, насолода імпровізацією у передбачених сюжетом місцях, а у фіналі - самостійна балетна робота для квартету солістів і надзвичайно багато щирої любові.

Прем'єра вистави відбулася 25 січня 2007 року.

Детально про виставу
Купити квиток