П.І. Чайковський

Лебедине озеро
12+

балет на 2 дії

1:10
45 хв + 25 хв
1 антракт
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
cценографія
заслужений діяч мистецтв України
художниця з костюмів
асистент хореографа
заслужений артист України
асистент хореографа
художниця зі світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

«Лебедине озеро» - найвідоміша балетна легенда, своєрідний синонім самого слова «Балет». Геніальна музика Петра Ілліча Чайковського - це головна складова постійного грандіозного успіху вистави, яка не сходить зі сцен театрів в усьому світі вже понад 130 років.

У виставі хореографа Раду Поклітару, задум якої виношувався довгий час, абсолютно змінено сюжет. Це не звична казка про Принца, який зустрів і покохав дівчину, перетворену злим чарівником на лебедя. Автор створює балет-притчу, балет - роздум про неможливість жити, зраджуючи своєму істинному єству. Існування у чужій подобі, проживання не свого життя і долі - це страшний вирок. Маленький лебідь, проти своєї волі перетворений на хлопчика, має пройти через страждання, удари долі. Кохання приходить до нього лише в примарних снах. Врешті він отримує свободу, але запізно - нитка життя обірвалася.

Мова сучасного танцю, якою оповідається цей балет, допомагає домогтися яскравого співпереживання глядачів. Фантастичні декорації, створені сценографом Андрієм Злобіним, занурюють нас у фантасмагоричний світ двору Ротбарта - «доктора Франкенштейна», який вміє на операційному столі переробляти сутності живих істот. Костюми художниці Ганни Іпатьєвої дають можливість артистам надзвичайно точно й образно створювати, як образи людей з оточення Ротбарта, так і містичних ельфів-лебедів із снів головного героя.

Прем'єра вистави відбулася 22 червня 2013 року.

 

Детально про виставу
Купити квиток