П.І. Чайковський

Лускунчик
12+

за мотивами казки Ернеста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик і Мишачий король»
балет на 2 дії

1:15
50 хв + 25 хв
1 антракт
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
сценографія
заслужений діяч мистецтва України
художниця з костюмів
асистент хореографа
заслужений артист України
асистент хореографа
художниця зі світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

Кавер-версія або ж ремейк різдвяної казки, яка виявляється аж ніяк не дитячою. Ще б пак! До «Лускунчика та Мишачого короля» Е.Т.А. Гофмана приєдналась «Дівчинка з сірниками» Г.К. Андерсена - юна героїня замерзає на вулиці, якою гості у розкішних шатах йдуть на бал, і жоден не зігріє її бодай привітним словом. А якби вона також опинилась там?

Тоді її зватимуть Клара, якщо за Гофманом, або Марі, якщо за Чайковським, вона буде розбалуваною дочкою заможних батьків, дівчиною на виданні. Гості для неї покладуть під ялинку кільканадцять нудних подарункових коробок, а мати познайомить з нареченим - трохи страшнуватим дядьком на ім'я Дросельмаєр: він майстер ляльок, механізмів та масового гіпнозу. Аби привабити Марі, він спочатку виводить дорослих «на чисту воду», і світський раут перетворюється на феєричну вечірку з батогами. Потім він дарує дівчині Лускунчика, здатного оживати й ставати красенем, а коли вона закохується - усі дорослі перетворюються на симпатичних товстеньких пацюків.

Спочатку вони розважатимуть Марі та її обранця вальсом Сніжинок у балетних пачках та винахідливим дивертисментом - ланцюгом пародій на знамениті «Червону Шапочку», «Лебедине озеро», навіть «Кармен» (у версії «Київ Модерн-балету). Та згодом пацюки «показують зуби» - ялинку спалюють у комині, закоханих розтягують по різних кутах та замикають у клітках - адже музика стає дедалі тривожною, навіть зловісною. Проте Марі і Лускунчик встигають побратися… але ні, це лише гіпноз Дросельмаєра!

Аж ось сп'янілі гості після балу розходяться по домівках повз замерзлу дівчину, дбайливо вкриту Дросельмаєровим плащем. Придивлятися до другорядних персонажів і спонукати їх сповна впливати на перебіг подій - така сама суперсила Раду Поклітару, як і ставити балети, де на кожній точці сцени відбувається щось цікаве.

Прем'єра відбулася 30 грудня 2007 року

Детально про виставу
Купити квиток