Адольф Адан

Жізель
12+

балет на 2 дії

1:20
45 хв + 35 хв
1 антракт
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
cценографія
заслужений діяч мистецтв України
художник костюмів
художник принтів до костюмів
cтиліст зачісок
асистенти хореографа
художник світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

Цією виставою відзначено 10-ліття театру «Київ Модерн-балет». Раду Поклітару попереджає: «Моя Жізель не мила пейзанка, а знедолене дитя великого сучасного міста». Додамо: міста агресивного, доволі зламаного й темного. Тут багато хто ходить в рванні й пише на стінах, трохи менше хто їздить на ревучих блискучих мотоциклах, і зовсім нема де розмістити те дивне, чим живе Жізель: надзвичайно красиву любов, так само пронизану світлом, безкраю й недосяжну, як море.

Проте на боці дівчини музика: від початку до кінця класична балетна партитура Адольфа Адана, у якій ми миттєво впізнаємо струнку й пружну гармонію не такої вже й стародавньої доби. На це постійне й сильне ніби внутрішнє звучання Жізелі відгукується один з хлопців з мотоциклом. Проте він ще не дуже подорослішав для відповідальності за міцні стосунки. А от Жізелі наодинці з усім, що її оточує, сил боротися за свою любов бракує. І вперше від зламу її врятовує затьмарення, а вдруге, коли інший юнак - той, кого вона кохає - несподівано знаходить її в борделі й намагається визволити, - яскравий спалах світла над недосяжним морем, піднесений і трагічний.

Задля цього непростого сюжету артисти навчились танцювати на екстремально високих підборах, а майстер перукарського мистецтва Віктор Задворний створив неповторні зачіски, здатні витримувати «торнадо» сценічних навантажень.

Прем'єра вистави відбулася 9, 10 квітня 2016 року

Детально про виставу
Купити квиток