Відкриття нового театрального сезону! Детально


Вгору по річці
12+

за мотивами оповідання Ф.С. Фіцджеральда «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», на музику Олександра Родіна
балет на 1 дію

0:27
27 хв
1
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
художник
художник костюмів
асистент хореографа
заслужений артист України
асистент хореографа
художниця зі світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

Йти проти течії, та ще й з дитинства, буває настільки важко, що в якийсь момент хочеться купити собі нове життя. Так і зробив головний герой цієї вистави, який народився 70-річним бородатим дідом і живе назад - по-старечому розумний, із зашкарублим тілом, і одночасно по-дитячому безпорадний у всьому, що стосується взаємодії з людьми.

Дуже непросте завдання для артиста - за 27 хвилин показати послідовну трансформацію людини від глибокої старості до дитинства. На відміну від першоджерела - розповіді Скотта Фіцджеральда «Загадкова історія Бенджаміна Баттона» - у постановці Раду Поклітару замість 4-х поколінь Баттонів-чоловіків більше дії віддано жінкам. Дружина головного героя, дочка (доросла і маленька), коханка (дует з якою - одне з найкрасивіших місць вистави) і онука - цілий жіночий світ, поруч із яким життєвий виклик і самотність центрального персонажа проступають ще гостріше.

Ось вже правда, «блаженний, хто змолоду був молодий»: за стражданнями героя спостерігає Людина в чорному - чоловік, якого немає в оповіданні Фіцджеральда. Це хтось, хто тримає в руках шанс героя переграти все наново. Ця містична фігура в довгому плащі, здається, не має віку ані людського, ані історичного (по одягу інших легко впізнається час розквіту індустріальної епохи), входить на сцену через двері, за якими сліпуче світло, і надає сюжету зовсім іншого масштабу. Герой поцілує Людині в чорному руку і продасть своє життя, щоб прожити його по-іншому.

Та змінити йому не вдасться нічого. Навіть Людина в чорному не має влади над особливим жеребом героя - знову старого, потім зрілого і молодого чоловіка і нарешті знову хлопчика, який з останніх сил кричить в стовпі щільного сценічного диму. Ця вистава - дуже незвичайна розгортка старовинного жанру vanitas, який алегорично представляє марноту суєтних претензій на владу над долею.

Прем'єра вистави відбулася 25, 26 квітня 2017 року

Детально про виставу
Купити квиток

Завтра
12+

на музику Ф.Шопена
балет на 1 дію

24 хв
1
лібрето, хореографія, постановка
заслужений діяч мистецтв України
художниця зі світла
звукорежисер
заслужений діяч мистецтв України

Хоч раз в житті та кожен з нас розмірковував над тим, що історія нашої буденності характеризується не вчорашніми вчинками, а тим, що відбувається сьогодні. Життя не терпить зволікань. Кожна миттєвість сьогодення займає особливе становище в історії минулого. 

Наша вистава «Завтра» – це розповідь про нас,  про тих хто живе тут і зараз, творить великі справи, робить відкриття та помилки, любить й ненавидить... Від того, що ми робимо, куди йдемо й що робимо цієї хвилини – ми формуємо наше майбутнє завтра, через день, тиждень, рік. Те, яким буде наше завтра, ми вирішуємо вже сьогодні й заради нього живемо на повну сьогодні.

 

Детально про виставу
Купити квиток